Rukometne reprezentacije Francuske i Švedske remizirale su u meču trećeg kola Olimpijskih igara sa 28:28, dok su pobjede ostvarile Rusija i Južna Koreja.

Selekcija Švedske imala je prednost većim dijelom drugog poluvremena, ali je Klo Valentini postigla gol za 28:28 minut i po prije kraja. Najefikasnija na meču bila je Karin Stromberg sa sedam golova, na drugoj strani Pauleta Fopa je postigla je šest golova.

Ekipa Rusije je trijumfovala protiv Mađarske sa 38:31, a najefikasnija je bila Katrin Gita Klujber sa devet golova, a kod pobjednika izdvojila se Darija Dmitrieva sa sedam pogodaka.

Norveška je danas ubjedljivo savladala Crnu Goru, dok su Holandija, Južna Koreja i Španija bile bolje od Angole, Japana i Brazila.