Oslabljena Budućnost veoma ubjedljivo slavila protiv Cedevita Olimpije u Morači

U okviru petog kola Evrokupa, Budućnost je na svom parketu savladala Cedevita Olimpiju sa 91:60. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Džastin Kobs sa 33, a pratio ga je Džejkob Vajli sa 15 postignutih poena.

Podgoričani su na ovom susretu bili bez Vilija Rida, Edina Atića i Igora Drobnjaka. Nakon pet odigranih susreta u grupi B, crnogorski predstavnik je zabilježio četvrti trijumf, a Ljubljančani treći poraz.

Samo prva četvrtina je bila donekle neizvjesna, a Budućnost se bolje snašla i u njoj. U drugoj dionici su povećali prednost, a u trećoj se potpuno odlijepili i poslije povećali ubjedljivo vođstvo i odbranili domaći teren.

Dzikic 5

Džejkob Pulen je otvorio meč sa dva pogotka sa linije slobodnih bacanja, a na drugoj strani je odgovorio Džastin Kobs. Uslijedio je period igre koš za koš i na polovini perioda je rezultat bio 11:11.

Ostatak četvrtine je pripao Podgoričanima, a Kobs je svojim poenima postavio rezultat kojim se otišlo na prvu pauzu, 19:16.

Petar Popović i Marko Jagodić-Kuridža su odveli domaćine do 23:16 na startu druge dionice, a Ljubljančani su se i dalje mučili u napadu. Pulen je bio udvajan i tako neutralisan, a nije bilo ni doprinosa Jake Blažiča.

Izabranici Aleksandra Džikića su postepeno povećavali prednost i nakon 20 minuta, na semaforu je stajalo 41:33.

Zek Ogast

Treći kvartal je donio potpunu dominaciju Budućnosti, koja je potpuno zaustavila napade protivnika. Vladimir Micov je na otvaranju pogodio trojku za 44:33, a Blažič je tek dva minuta nakon toga stigao do svojih prvih poena na utakmici, nakon što ja zakucavanjem završio kontru.

Jurica Glemac je potom dobio tehničku grešku, nakon koje su Kobs i Popović odveli svoj tim do +12 (49:37). U narednim minutima, ni jedni ni drugi nisu pronalazili dobra napadačka rješenja, a prazan hod obje strane je trojkom prekinuo Pulen za 49:40.

Kobs mu je uzvratio na isti način, potom je povezao još dva pogotka van linije 6,75m, a pridružio mu se i Di Džej Sili. Ljubljančani više nisu mogli pronaći odgovor i u odlučujućih deset minuta se ušlo sa 63:45.

Četvrta četvrtina je bila samo formalnost, gosti ni u njoj nisu imali nikakva napadačka rješenja, a Podgoričani su mirno povećavali prednost i u konačnici slavili sa 91:60.

Petar Popovic

U narednom kolu, Budućnost će igrati protiv Promiteasa u gostima, a Cedevita Olimpija kod kuće dočekuje Virtus iz Bolonje.

BUDUĆNOST – CEDEVITA OLIMPIJA 91:60 (19:16, 22:17, 22:12, 28:15)

Budućnost: Kobs 33, Šehović 2, Micov 8, Barović 4, Sili 10, Nikolić 2, Jagodić-Kuridža 4, Vajli 15, Popović 13

Cedevita Olimpija: Pulen 7, Edžam 14, Murić 10, Ogast 6, Blažič 2, Hodžić 0, Ščuka 2, Dimec 8, Radovanović 9, Karmajkl 2, Rupnik 0

Sudije: Kovalski, Laurinavičius, Lavrukin