Panatinaikos je u trećoj utakmici finalne serije grčkog šampionata pobijedio Lavrio rezultatom 103:74 i tako poveo sa 2:1.

Domaći su imali prednost od prve četvrtine, iako u tom dijelu nisu stvorili osjetniju razliku. Tako nije bilo u drugom dijelu, u kojem je Panatinaikos stigao do dvocifrene prednosti, i na odmor otišao sa najvećih +14 (44:30).

Treća četvrtina nije donijela promjenu slike na terenu, a ni razlika na semaforu se nije smanjila. Početak posljednje dionice pripao je Lavriju koji je pokušao da se vrati, ali je brzo Panatinaikos prekinuo napad gostiju, i dodatno pojačao na kraju, te stigao do ubjedljive pobjede rezultatom 103:74.

Najefikasniji u pobjedi Panatinaikosa je bio Ben Bentil koji je postigao 28 poena, dok je na drugoj strani Tajson Karter postigao 14.

Panatinaikos sada vodi sa 2:1 u seriji, a četvrti meč igraju desetog juna.