U okviru 29. kola Evrolige, Panatinaikos je kod kuće pobijedio Makabi sa 81:63, a Alba je kao gost savladala Asvel rezultatom 95:89.

“Zeleni” su maestralno odigrali prvu i posljednju četvrtinu, što im je bilo dovoljno za trijumf.

Nakon prvih deset minuta igre, na semaforu je stajalo 25:9, a gosti su se napadački donekle oporavili u nastavku i na veliki odmor se otišlo sa 43:30. Treća dionica je u potpunosti pripala Makabiju, koji ju je u svoju korist riješio sa 25:15, no Panatinaikos se ponovo razgoropadio u četvrtoj i konačan ishod meča je bio 81:63.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Janis Papapetru sa 20, dok se na drugoj strani istakao Skoti Vilbekin sa 14 poena.

Alba je preokretom u posljednjoj dionici srušila Asvel kao gost.

Domaćini su bili izuzetno raspoloženi u prvom periodu, riješili su ga u svoju korist sa 30:23, a nakon 20 minuta igre je bilo 52:43. Ipak, njemački predstavnik je bio mnogo bolji u nastavku, postepeno su smanjivali prednost protivnika, te u finalnom kvartalu preokrenuli i u konačnici slavili sa 95:89.

Pejton Siva je predvodio uspješniji tim sa 21 poenom, a u suparničkom taboru je prednjačio Geršon Jabusele sa 20.