Košarkaši Panatinaikosa pobijedili su večeras na domaćem terenu ekipu Bajern Minhena rezultatom 83:76 u 11. kolu Evrolige.

Susret je bolje otvorila ekipa Andree Trinkijerija kada je poslije 24 sekunde utakmice Nik Viler-Beb pogodio trojku za njemački tim. Bajern je bio u vođstvu prvih sedam minuta prvog kvartalu, sve dok nije Vladimir Lučić faulirao Jorgosa Papajanisa. Grk je bio precizan sa linije slobodnih bacanja i preokrenuo rezultat na 11:10. Prvi period pripao je domaćim košarkašima rezultatom 18:13. Prethodno Bajern nije postigao poen puna tri minuta, a onda je Šelvin Mek faulirao Vejda Boldvina prilikom šutiranja trojke, a Amerikanac je imao tada maksimalan učinak sa linije penala.

Mek je pogodio trojku poslije tri minute igre u drugoj četvrtini, i njegovi “Zeleni” su se odvojili na 13 poena razlike (26:13). U nastavku je Bajern smanjivao prednost domaćih, ali ponovo je PAO imao spreman odgovor i uvijek dolazio do dvocifrene prednosti. Poenima Vladimira Lučića sa linije slobodnih bacanja i poenima iz igre Vejda Boldvina njemački predstavnik je spustio prednost Panatinaikosa na samo šest poena razlike (37:31).

Na minut do kraja drugog perioda Leon Radošević je iskoristio jedno od dva slobodna bacanja, i tada su domaći vodili sa pet poena (40:35). Na odmor su ekipe otišle pri rezultatu 44:35, najefikasniji na utakmici je Vladimir Lučić iz Bajerna sa 12 poena, a prati ga Papajanis iz domaćeg tima sa dva poena manje.

Poslije šest minuta igre u drugom poluvremenu domaći povećavaju prednost na 11 poena razlike kod rezultata 53:42, kada je Nemanja Nedović pogodio šut za dva poena. Gosti su kasnije uspjeli da spuste vođstvo Panatinaikosa sa četiri poena. Eron Vajt je faulirao Vajlera-Baba i ovaj je bio siguran sa linije penala i smanjio rezultat na 56:52. Na 22 sekunde prije kraja Žan Šiško postiže šut za dva poena (58:54), a na drugoj strani je uzvratio Nedović za 60:54 i sa tim rezultatom se završio treći period.

Panatinaikos, Panatinaikos prekinuo seriju loših rezultata, Zeleni kod kuće savladali Bajern

Konstantinos Mitroglu pogađa šut za dva poena i na početku četvrtine njegov PAO se odvaja (62:54). Poslije sedam minuta igre, Trinkijerijeva ekipa smanjuje prednost domaćih na dva poena (72:70). Serija je krenula kada je Lučić pogodio trojku (72:68), i onda Džejlen Rejnolds postiže šut za dva poena (72:70) i činilo se da njemački tim će rezultat okrenuti u svoju korist.

Poslije samo 23 sekunde PAO se vraća. Nedović prvi postiže trojku (75:70), pa onda i za dva poena i rezultat 77:70 za “Zelene“. Srbin je do kraja pogodio jedno slobodno bacanje kao i jedan šut za dva poena 83:73. U posljednjim sekundama prije kraja Šiško je postigao trojku i postavio konačan rezultat 83:76.

Najefikasniji u redovima Panatinaikosa bio je Nemanja Nedović sa 17 poena, dok je na drugoj strani Vladimir Lučić postigao 20 poena.

U narednom kolu PAO će u Lionu igrati protiv Asvela, dok će Bajern na svom terenu ugostiti Himki.