Košarkaši Partizana ubjedljivo su savladali ekipu Turk Telekoma sa 85:59 u drugom kolu Evrokupa, a najefikasniji na meču bio je Kevin Panter sa 19 poena.

Nakon sigurne pobjede nad ekipom Hamburga tim Željka Obradovića veoma sigurnom igrom je stigao i do druge pobjede ove sezone u Evrokupu.

Trojkama Alena Smailagića i Zeka Ledeja Partizan je poveo sa 6:0, da bi Berk Demir vratio goste na -1 (6:5). Ipak Balša Koprivica i Kevin Panter su stvorili +7 (14:7), a Panter je kasnije pogodio za 18:10. Sami kraj četvrtine je pripao tom američkom igraču i zahvaljujući njemu nakon prvih deset minuta bilo je 21:12.

Samet Gedžik je pokrenuo Turk Telekom i prišli su na 28:21, pa su Eron Harison i Berk doveli goste na -2 (30:28). Na to je Partizan odgovorio serijom 9:0 (39:28) i već se tada moglo naslutiti da će tim iz Turske teško večeras napraviti neki dobar rezultat, a na poluvremenu je bilo 41:34.

Panter, Panter predvodio Partizan do ubjedljive pobjede protiv Turk Telekoma

Jam Madar je odveo Partizan na startu drugog poluvremena na 44:34, a nakon što su gosti smanjili na 46:37 Panter je to vratio na 47:37. Panter je opet bio precizan za vođstvo od 54:39, da bi Smailagić pogodio trojku za velikih 59:39. Dalas Mur je dao trojku za 62:41, a u posljednjih deset minuta se ušlo s rezultatom 64:41.

Partizan je lagano održavao stečenu prednost i samo je povećavao, te je Uroš Trifunović sa linije penala donio +25 (74:49). Uspjeli su igrači iz Turske malo da smanje zaostatak na 75:53, no Madar je pogodio trojku za 82:55. Na kraju su “crno-bijeli” trijumfovali sa veoma ubjedljivih 85:59.

U narednom kolu Partizan dočekuje Huventud, a Turk Telekom dočekuje Slask.

Partizan – Turk Telekom 85:59 (21:12, 20:22, 23:7, 21:18)

Partizan: Kuruks 2, Panter 19, Ledej 7, Zagorac 2, Avramović 10, Koprivica 5, Dangubić, Smailagić 13, Mur 8, Glas, Trifunović 7, Madar 12

Turk Telekom: Perez 2, Herison 13, Ačar, Gedžik 6, Demir 8, Elis 2, Davkins, Džonson 14, Engindeniz 6, Ogut, Donat 8