Partizan nakon drame i čak tri produžetka savladao Monako (VIDEO)

U današnjem prijateljskom meču na turniru u Istanbulu, Partizan je nakon čak tri produžetka savladao Monako sa 120:114 (24:22, 27:14, 18:28, 15:20, 9:9, 9:9, 18:14).

Na ovom događaju još učestvuju Uniks iz Kazanja i domaćin Fenerbahče, a crno-bijeli će sutra u finalu igrati protiv pobjednika iz njihovog duela.

Beograđani su bili bolji u prvih 20 minuta pa su na veliki odmor otišli sa +15 (51:36). Imali su prednost i u trećoj dionici, međutim Kneževi su tu počeli igrati konkretnije i u četvrti kvartal se ušlo sa 69:64 za izabranike Željka Obradovića.

U posljednjoj četvrtini, ušlo se u neizvjesnu završnicu, a Kevin Panter je u samom finišu bio polovičan sa penala i izjednačio na 84:84. Monako nije iskoristio posljednji napad i otišlo se u produžetak.

Prvih, a čak ni drugi dodatni period nisu bili dovoljni za odluku o pobjedniku, koja se dogodila tek nakon trećeg produžetka, koji je pripao Partizanu. Crno-bijeli su u konačnici slavili sa 120:114.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Alen Smailagić, koji je postigao 32 poena, čemu je dodao osam skokova i dvije asistencije, a ispratio ga je Jam Madar, koji je meč završio sa 19 poena.