U okviru petog kola Evrokupa, Partizan je na svom parketu savladao Lietkabelis sa 84:77. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Zek Ledej sa 19 poena, a na drugoj strani je identičan učinak imao Gediminas Orelik, bivši košarkaš sarajevskog Sparsa.

Nakon pet odigranih susreta, domaćini su zabilježili svoj četvrti trijumf, a gosti treći poraz. Partizan se vratio na pobjednički put nakon ubjedljivog poraza u ABA ligi od Crvene zvezde.

Rade Zagorac je bio u sastavu, ali nije ulazio u igru, a kapitensku traku crno-bijelih je na ovom susretu nosio Nemanja Dangubić.

Beograđani su tokom većeg dijela susreta imali prednost, ali hrabra ekipa iz Litvanije je na krilima odličnog šuta stalno pronalazila način da se vrati. Ipak, nisu imali snage za potpuni preokret i bodovi su ostali u glavnom gradu Srbije.

Partizan, Partizan se protiv Lietkabelisa uz dosta muke ispravio za poraz u Večitom derbiju

Nakon gotovo 90 sekundi bez poena, Kevin Panter je doveo Partizan u vođstvo od 2:0. Zek Ledej je više od minut kasnije povećao na 4:0, a gosti su prve poene postigli tek nakon gotovo tri minuta igre preko Nikole Radičevića.

Balša Koprivica i Ledej su doveli domaćine do +6 (8:2), a Aleksa Avramović je nešto kasnije pogodio trojku. Beograđani su nastavili u boljem ritmu i na prvu pauzu su otišli sa 20:14 u svoju korist.

Izabranici Nenada Čanka su zaigrali bolje u drugom kvartalu. Kaspars Berzins je van linije 6,75m smanjio na 20:17, a Kristupas Zemaitis je dva puta nešto kasnije bio precizan na isti način i dodatno približio goste na 36:32.

Odgovorio mu je Alen Smailagić, ali litvanski predstavnik je dodatno pojačao tempo i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 39:38 za Partizan.

Avramović i Gediminas Orelik su izmijenjali uspješnu realizaciju na početku treće četvrtine, da bi Ledej i Koprivica u narednim minutima doveli crno-bijele do dvocifrene prednosti (50:40).

Lietkabelis je uspio uhvatiti priključak i vratiti se na -4 (54:50) preko Zemaitisa i Panajotisa Kalaicakisa, ali tandem Koprivica-Ledej je opet bio na visini zadatka na drugoj strani i nalet gostiju je još jednom bio odbijen.

U posljednjem posjedu Čankovih košarkaša, Orelik je iznudio faul pri šutu za tri, a onda je pogodio sva tri bacanja i tako postavio rezultat kojim se otišlo u posljednju etapu, 66:60 za ekipu koju sa klupe predvodi Željko Obradović.

Nakon što ni jedni ni drugi nisu iskoristili svoj prvi posjed u četvrtoj dionici, Smailagić je bio precizan van linije 6,75m za 69:60. Gregor Glas i Dalas Mur su povećali na +13 (73:60) i činilo se da je momentum u potpunosti na strani Beograđana, međutim hrabri Litvanci su ponovo pokazali zube.

Nakon Čankovog tajm-auta, Kalaicakis i Orelik su ubacili šuteve za tri za 73:66, a Orelik je na minut i 40 sekundi do kraja približio goste na samo -3 (80:77).

Ni jedni ni drugi nisu poentirali u svojim narednim posjedima, a Panter je iz prodora pogodio za 82:77 na 12 sekundi do kraja.

Trener Lietkabelisa je opet pozvao 60 sekundi pauze, međutim bilo je prekasno za novi povratak i konačan rezultat je glasio za 84:77 Partizan.

U narednom kolu, Partizan će igrati protiv Metropolitana u gostima, a Lietkabelis na svom parketu dočekuje Huventud.

PARTIZAN – LIETKABELIS 84:77 (20:14, 19:24, 27:22, 18:17)

Partizan: Panter 11, Ledej 19, Avramović 12, Koprivica 12, Dangubić 2, Smailagić 13, Mur 2, Glas 13

Lietkabelis: Radičević 9, Kalaicakis 8, Gidraitis 0, Lipkevičius 7, Maldunas 8, Zemaitis 12, Berzins 12, Orelik 19, Gagić 2

Sudije: Perez, Travicki, Picilkas