Partizan srušio Budućnost u posljednjoj dionici, Smailagić blistao

U okviru devetog kola ABA lige, košarkaši Partizana su na domaćem parketu savladali Budućnost rezultatom 75:66. Najefikasniji pojedinac u pobjedničkom timu je bio Alen Smailagić sa 20 poena , dok se kod Podgoričana izdvojio Di Džej Sili sa 21 poenom.

Mnogo bolje su Beograđani otvorili ovu utakmicu. Došli su vođstva 9:2 na samom početku od čega je Aleksa Avramović postigao sedam poena. Uspjeli su oni da održe tu prednost sve do kraja prve četvrtine, pa se u drugi kvartal otišlo rezultatom 20:13.

Druga četvrtina je bila još bolja za domaći tim. Iako su Podgoričani preko Vladimira Micova u jednom trenutku prišli na -4, uspjeli su košarkaši Partizana sjajnom igrom u nastavku doći do 11 poena prednosti do kraja prvog poluvremena, a najviše se do tada istakao Alen Smailagić sa 14 poena.

U trećoj dionici su gosti uspjeli da odgovore na odličnu igru Partizana, a poenima sjajnog Di Džej Silija su na nešto manje od dva i po minuta do kraja došli na -1 (46:45).

Ipak, Beograđani su uspjeli da se odvoje do kraja trećeg kvartala i trojkom Gregora Glasa odu na pet poena prednosti pred odlučujuću četvrtinu (53:48).

Izgledalo je kao da će gosti u ovoj utakmici ”zagorčati” planove Željka Obradovića. Na našto manje od šest i po minuta do kraja Sili je ponovo zablistao u dresu Budućnosti, kada je sjajnom trojkom pogodio za -2 (58:56).

Ipak, nakon pogođene trojke Silija je uslijedila serija od 11 uzastopnih poena Partizana, a poenima Smailagića su došli na +13 i tu je bilo jasno da domaći tim neće dopustiti bilo kakvo iznanađenje u završnici.

Partizan je na kraju slavio rezultatom 75:66, čime su došli do osme pobjede u ABA ligi u devet odigranih kola, dok je Budućnosti ovo treći poraz.

U narednom kolu Partizan će gostovati u Laktašima protiv Igokee, dok će ekipa koju vodi Aleksandar Džikić dočekati SC Derbi na domaćem parketu.

PARTIZAN – BUDUĆNOST (20:13, 21:17, 12:18, 22:18)

Partizan: Kuruc 3, Panter 2, Ledej 11, Zagorac 1, Avramović 17, Koprivica 2, Dangubić 0, Smailagić 20, Mur 3, Glas 12, Madar 4

Budućnost: Kobs 16, Atić 4, Šehović 0, Micov 11, Barović 0, Sili 21, Nikolić 1, Jagodić-Kuridža 5, Vajli 3, Popović 5