Košarkaši Partizana su savladali ekipu Lokomotive iz Kubanja rezultatom 92:70 u prvom meču VTB Superkupa.

Izabranici Željka Obradovića su na taj način trijumfom započeli ovo takmičenje u Rusiji. Silovito su oni započeli ovaj susret te već na otvaranju poveli sa 11:3. U nastavku se i tim iz Kubanja razbudio, te je nakon deset minuta igre rezultat glasio 21:18 za tim iz Beograda.

Sredinom drugog kvartala su domaći uspjeli da preokrenu rezultat na 29:26, ali onda slijedi serija od 15:3 košarkaša Partizana te su do poluvremena imali solidnih +9 (41:32).

Treće i četvrta dionica su apsolutno prošle u znati crno-bijelih. Potpuna dominacija na parketu na kraju je rezultirala veoma ubjedljivom pobjedom rezultatom 92:70.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bio je Tristan Vukčević sa 17 poena (6/7 šut iz igre) i pet skokova. Pratio ga je Danilo Anđušić sa 16 poena (4/5) i tri skoka, dok su Janis Papapetru i Kevin Panter ubacili po 13 poena.

Na drugoj strani raspoložen za igru je bio Džejlen Barford sa 19 poena, dok su po 11 imali Darnel Vilis i Andrej Martjuk.

U petak se sastaju Lokomotiva i Zenit, a onda će Partizan u subotu od 18.30 časova igrati sa timom iz Sankt Peterburga.