Partizan u drugom poluvremenu razbio Split i stigao do sedmog uzastopnog trijumfa

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Splita u sedmom kolu ABA lige rezultatom 89:70.

Izabranici Željka Obradovića ostali su na maksimalnom učinku nakon sedam odigranih kola i nalaze se na vrhu ABA lige, dok je Splitu ovo bio peti poraz što ih čini dvanaestoplasiranom ekipom na tabeli.

Partizan se dosta mučio tokom prvog poluvremena, pošto su na veliki odmor otišli sa samo jednim poenom prednosti (39:38), ali su “dali gas” sredinom treće četvrtine i pred posljednjih 10 minuta otišli sa velikim viškom od 15 poena (68:83) što im je bilo dovoljno za novi trijumf.

Pet igrača Partizana su ovaj susret završili sa dvocifrenim učinkom. Najefikasniji je bio Zek Ledej sa 14 poena, a pratili su ga Džejms Naneli sa 13, Danilo Anđušić i Uroš Trifunović sa 11 te Janis Papapetru sa 10 ubačenih poena.

Sa druge strane se istakao Šenon Šorter sa 23 poena, Dominik Marva je ubacio 18, a Tajrel Nelos 10 poena.

Partizan u narednom kolu igra protiv Crvene zvezde, dok će Split dočekati SC Derbi.