Partizan

Košarkaši Partizana pobijedili su u duelu za treće mjestu ekipu Cedevita Olimpije rezultatom 100:83 (22:16, 25:17, 26:24, 27:26).

Izabranici Željka Obradovića sjajno su ušli u utakmicu, a pred kraj prve četvrtine već su imali dvocifrenu prednost (21:11).

Na startu druge četvrtine košarkaši Cedevita Olimpije uspjeli su prići na samo poen zaostatka, međutim do kraja poluvremena Partizan je dodao gas i na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 47:33.

Košarkaši Partizana nastavili su u dobrom tempu i u nastavku i nisu dali protivnicima da pomisle na preokret na ovom meču.

Vidio se veliki napredak u igri u odnosu na utakmicu i poraz od Cibone. Do kraja meča Partizan je brojao do 100 poena, te je utakmica završena rezultatom 100:83.

Najefikasniji bio je Alen Smailagić koji je postigao 22 poena.

Ovom pobjedom Partizan je osvojio treće mjesto na Liburnia kupu u Opatiji.