U okviru četvrtog kola ABA lige, Partizan je kao gost savladao Cibonu sa 79:61. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Zek Ledej sa 19, a pratio ga je Kevin Panter, koji je meč završio sa deset postignutih poena.

Ovo je bio dvoboj jedina dva kluba koji u dosadašnjem dijelu sezone u regionalnom takmičenju nisu znali za poraz, a Beograđani su se nakon njega osamili na čelu tabele.

Bolje drugo poluvrijeme Partizana je odlučilo utakmicu. Gosti su igrali dosta čvršće, a Zagrepčani nisu bili u stanju pogađati šuteve na željenom nivou i nisu uspjeli uhvatiti priključak niti prići na jednocifren zaostatak u posljednjoj dionici.

Partizan, Partizan zaustavio Cibonine mlade snage i sa punim plijenom otišao iz Zagreba

Nakon uvodnog minuta bez poena sa obje strane, Roko Prkačin je doveo Cibonu u vođstvo. I jedni i drugi su teško dolazili do realizacije na startu, a Partizan je do svog prvog ubačaja stigao preko Zeka Ledeja tek poslije gotovo pet minuta igre.

Ipak, izabranici Željka Obradovića su potom dodali gas i postepeno ušli u odličan tempo, Ledeju su se pridružili Kevin Panter, Alen Smailagić i Aleksa Avramović te je nakon prvih deset minuta igre rezultat 22:11.

Druga dionica je donijele promjene na parketu, Prkačin je sjajnom serijom razbudio svoj tim, a kada je trojku nakon četiri minuta pogodio Lovro Gnjidić, na semaforu je stajalo 28:23 za crno-bijele. Dalas Mur i Rade Zagorac su nakratko odbili nalet Cibone, međutim tim koga sa klupe predvodi Vladimir Jovanović je zatim ponovo zaigrao bolje i na veliki odmor se otišlo sa 41:37 za Partizan.

Kada je Nejtan Rivers poslije minut igre u trećem kvartalu smanjio na 41:39, činilo se da će Cibona prenijeti bolji momentum iz prethodne četvrtine. Ipak, uslijedio je novi prazan hod i jednih i drugih, a prekinuo ga je Balša Koprivica pogotkom za Partizan (43:39).

Potom se igralo koš za koš, a Jam Madar je na polovini perioda pogodio trojku za 48:43. Ledej je onda poentirao uz faul i tako najavio nešto čvršću igru svog tima, koji je u finalnih deset minuta ušao sa +7 (57:50).

Meč se prelomio u četvrtoj četvrtini, u kojoj je na parketu postojao samo jedan tim. Beograđani su ga otvorili uspješnom realizacijom Ledeja i Mura, a dva pogođena slobodna bacanja je dodao Nemanja Dangubić. Partizan je igrao odličnu odbranu, a Cibona nije uspjela uhvatiti željeni ritam.

Kada je Zagorac na četiri i po minuta pogodio trojku za 69:55, bilo je jasno da domaćini neće imati snage da uhvate priključak i ostatak susreta je protekao u znaku crno-bijelih, koji su u konačnici trijumfovali sa 79:61.

U narednom kolu, Partizan će igrati protiv Krke na svom parketu, a Cibona će gostovati SC Derbiju u Podgorici.

Partizan – Cibona 79:61 (22:11, 19:26, 16:13, 22:11)

Partizan: Ledej 19, Panter 10, Mur 9, Zagorac 8, Avramović 6, Dangubić 5, Madar 5, Kuruc 3, Koprivica 2, Smailagić 2, Glas 0, Trifunović 0

Cibona: Prkačin 14 (10 sk), Gnjidić 9, Rivers 9 (9 sk), Gegić 7, Radovčić 6, Vranković 6, Drežnjak 5, Vildoza 1

Sudije: Nedović, Špendl, Porobić