U okviru devetog kola ABA lige, Mega je kod kuće savladala Split rezultatom 91:75 (29:22, 11:11, 21:11, 30:31).

Pavle Marčinković je otvorio utakmicu trojkom za Split, a pogotkom za dva mu je odgovorio Filip Petrušev. Tokom većeg dijela prve četvrtine, igralo se koš za koš i timovi su bili u egalu, no Mega je u posljednja tri minuta napravila seriju od 9:2 i na prvu pauzu se otišlo sa 29:22 u njihovu korist.

Drugi period je bio izuzetno neefikasan, obje ekipe su postigle po 11 poena. Nikola Mišković je doveo Megu do dvocifrene prednosti na početku, pridružio mu se i Petrušev, no gosti su uspjeli spriječiti protivnike da se značajnije odvoje i prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 40:33.

Otpor Splita je bio slomljen u trećoj dionici. Mega je odigrala odličnu odbranu i ponovo zaustavila izabranike Ivice Skelina na 11 poena. Finalni kvartal je bio daleko najefikasniji sa obje strane, Split ga je dobio sa 31:30, no to im nije pomoglo da izbjegnu poraz. Konačan rezultat je glasio 91:75 za ekipu koju sa klupe predvodi Vlade Jovanović.

Kod pobjednika, ubjedljivo najefikasniji je bio Petrušev sa 32 poena uz nevjerovatan postotak šuta iz igre od gotovo 78%. Na drugoj strani, nešto bolji od ostalih je bio Sani Čampara sa 12 poena.

U narednom kolu, Mega će gostovati Partizanu, dok Split na svom terenu dočekuje Krku.