odbojkašice

Odbojkašice Bosne i Hercegovine uprkos porazu od Slovenije 3:1 (23:25, 25:22, 25:22, 25:22) plasirale su se na Evropsko prvenstvo zbog boljeg set količnika.

U Zenici smo večeras gledali veliku borbu i preslikanu sliku u svim setovima. Prvi set pripao je odbojkašicama Bosne i Hercegovine rezultatom 25:23. U naredna tri seta viđena je preslikana situacija i u svakom setu rezultat je bio isti. Odbojkašice Slovenije dobile su sva tri seta sa  25:22 i tako ostvarile “Pirovu pobjedu” na kraju kvalifikacija.

Saša Planinšec sa 18 poena bila je najbolja kod Slovenije, isti učinak u selekciji Bosne i Hercegovine imala je Dajana Bošković.

Vrijedi napomenuti da su odbojkašice Bosne i Hercegovine ostvarile plasman na Evropsko prvenstvo sinoćnjom pobjedom nad Letonijom rezultatom 3:0.