Odbojkašice Mostara, Jedinstva, Slobode i Gacka ostvarile su pobjede u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Aktuelne šampionke, odbojkašice Jedinstva iz Brčkog veoma su ubjedljivo savladale ekipu Goražda sa 3:0 (25:13, 25:19, 25:22)  i tako se vratile na pobjednički kolosjek nakon poraza od ekipe Uba u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Malo neizvjesnije je bilo u Mostaru gdje je domaći tim bio bolji do ekipe Igmana sa 3:1 (30:28, 26:24, 18:25, 25:18), te su tako došli do prve pobjede u prvenstvu, iako je meč vrlo lako mogao otići u kontra smjeru jer su prva dva seta odlučena na razliku.

Poslije poraza od Banjaluka Voleja u prvom kolu, tim Slobode iz Tuzle sada je trijumfovao nad novi članom Premijer lige ekipom Orašja sa 3:1 (25:21, 22:25, 25:12, 25:19. U prva dva seta utakmica je bila odlična, ali je kasnije sastav Armina Derviševića lagano riješio meč u svoju korist.

Tim Gacka stigao je i do druge pobjede, ovaj put nad aktuelnim prvakom Republike Srpske Crvenom Zvijezdom u Obudovcu sa 3:0 (25:23, 25:16, 25:16). Novi član Premijer lige pružio je sjajnu partiju u prvom setu, no kasnije su gošće pokazale veći kvalitet i tako su upisale novi trijumf.

Danas je na programu preostali meč između Banjaluka Voleja i Jahorine.