Ekipe Flensburga, Meškov Bresta i Motora trijumfovale su protiv Segeda, Elveruma i Celja u mečevima rukometne Lige šampiona.

Nevjerovatni Benjamin Burić je sa 15 odbrana predvodio ekipu Flensburga do pete pobjede u sezoni, nad Segedom od 26:24. Tokom prvog poluvremena domaći tim je imao konstantno prednost, ali ona nije prelazila tri gola razlike (6:3) i na pauzu se otišlo s rezultatom 11:10. Ipak u drugih pola sata ekipa iz Njemačke je dominirala i u jednom trenutku je povela sa 18:13 i 26:21, da bi gosti do kraja smanjili na konačnih 26:24. Najefikasniji na meču bio je Goran Sogard Johanesen sa sedam golova, a na drugoj strani Bogdan Radivojević i Ričard Bodo sa šest golova.

Utakmica između Meškov Bresta i Elveruma bila je veoma zanimljiva, gdje su gosti imali na početku drugog poluvremena prednost od 18:15. Uzvratili su domaći serijom 5:0 (20:18), ali je tim iz Norveške ponovo preokrenuo i poveo sa 26:24. Kao i prošli put kada su gosti poveli, ponovo je ekipa iz Bjelorusije napravila mini-seriju, sada 5:1 i ostvarila trijumf od 29:27. Najefikasniji na meču bio je Vjačaslau Šumak sa šest golova, a na drugoj strani Luk Abalo je postigao jedan manje.

Ukrajinski Motor savladao je na domaćem terenu ekipu Celja sa 31:29, iako su Slovenci imali prednost većim dijelom prvom poluvremena. Vodili su gosti sa 7:4, ali je ipak domaći tim na odmor otišao sa prednošću od 14:13. Poveli su Ukrajinci sa 20:16 u jednom trenutku, no  gosti su serijom 5:1 izjednačili na 21:21. Pred sami kraj bolje su se snašli domaći igrači i ostvarili su treću pobjedu u sezoni. Najefikasniji na meču bio je Mlakar Žiga sa devet golova, a Vjačaslau Bokan je postigao šest golova.