U okviru trećeg kola Druge ABA lige, Podgorica je u balonu u Osijeku kao formalni gost savladala Spars sa 84:74. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Aleksandar Langović sa 16, a pratio ga je Andrej Vulević sa 14 postignutih poena.

Nakon tri odigrana susreta, ekipa iz glavnog grada Crne Gore je upisala svoj drugi trijumf, a Sarajlije drugi poraz.

Spars je za nijansu bolje otvorio meč i u jednom momentu je vodio i sa +6 (20:14), no njihovi protivnici su potom uhvatili priključak i zaigrali bolje, a u drugoj polovini trećeg kvartala su započeli seriju kojom su se potpuno odlijepili i slavili.

Spars, Podgorica bolja od Sparsa u Osijeku

Prva dionica je bila dosta izjednačena. Nakon što je Ognjen Čarapić bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja, Imran Polutak je pogodio trojku za Spars, koji je tako poveo sa 3:1.

Zoran Paunović je poravnao na 3:3, a potom se uglavnom igralo koš za koš, sve dok formalni domaćini u drugoj polovini perioda preko Lamonta Vesta i Mašana Vrbice nisu otišli na +6 (20:14). Ipak, Podgoričani su se uspjeli vratiti, a Nikola Janković je postavio rezultat kojim se otišlo na prvu pauzu, 24:23 za Sarajlije.

Druga četvrtina je pripala ekipi iz glavnog grada Crne Gore, koja je na startu probleme protivnicima pravila preko centarskog dvojca Janković-Ismet Sejfić. Nikola Korać je van linije 6,75m bio precizan za 36:31 u korist formalnih gostiju, čija dobra serija se nastavila i preko bekova te je Čarapić nešto kasnije pogodio uz faul za 47:39.

Zoran Kašćelan je reagovao tajm-autom, nakon kojeg su njegovi košarkaši dobro reagovali u napadu, no ne i u odbrani, tako da je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 56:48.

Ejbel je otvorio drugo poluvrijeme polovičnim učinkom sa penala, a odgovorio mu je Aleksandar Langović. Ejbel je pokušao povući svoj tim, međutim nije pogodio naredna dva šuta, a Podgoričani su preko Čarapića, Langovića i Paunovića otišli na +16 (67:51).

Vest i Urban Durnik su uspjeli vratiti Sarajlije na -10 (71:61), no Andrej Vulević i Langović su odbili taj nalet i dodatno povećali prednost Podgorice, koja je u finalni kvartal nakon dalekometne trojke Vulevića ušla sa +18 (75:57).

Posljednjih deset minuta nije donijelo previše promjena na parketu. Vulević je nastavio gdje je stao i pogodio je šut van linije 6,75m za 78:57, a crnogorski predstavnik je malo kasnije vodio i sa 80:59.

Ni jedni ni drugi u nastavku nisu bili previše raspoloženi u napadu, što je svakako više odgovaralo izabranicima Nebojše Bogavca, koji su bez previše problema održali dvocifrenu prednost i u konačnici slavili sa 84:74.