Košarkaši Podgorice su u okviru 12. kola Druge ABA lige savladali ekipu Osijeka rezultatom 73:63.

Nakon poraza od Vojvodine u prvoj utakmici posljednjeg balona u Širokom Brijegu, Podgorica je ovoga puta na parket izašla sa mnogo većom željom za pobjedom, dok je Osijek zabilježio još jedan u nizu poraza.

Podgorica je trenutno na devetoj poziciji, ali teško da se može plasirati u plej-of, pošto zemunska Mladost i Zlatibor iz Čajetine imaju jednu pobjedu više, uz utakmicu manje u odnosu na crnogorsku ekipu.

Kada je riječ o samom meču, Podgoričani su svih 40 minuta imali kontrolu, a u jednom momentu tokom treće četvrtine su imali i 15 poena prednosti (55:40), dok su do kraja staloženo uspjeli da privedu meč kraju i dođu do sigurne pobjede.

Najefikasniji kod Podgoričana bio je Aleksandar Langović sa 18 poena. Odličan je bio i Nikola Korać, koji je meč završio sa dabl-dabl učinkom (17p, 10as). Kod Osijeka se istakao Makoj Anjarbani sa 19 poena, te Kuani Kuani sa 17.

Podgorica u posljednjem kolu igra protiv domaćina posljednjeg balona, ekipe Širokog Brijega, dok će Osijek odmjeriti snage sa Heliosom.