Košarkaši Podgorice savladali su ekipu Zlatibora sa 79:76 (15:14, 23:16, 22:24, 19:22) u 12. kolu Druge ABA lige.

Poenima Miloša Koprivice Podgorica je povela sa 5:2, nakon čega domaći tim pravi preokret preko Dragoslava Papića za 7:5. Lazar Joksimović je produžio seriju Zlatibora na 12:2 za vođstvo od 14:7, ali su gosti odgovorili serijom 8:0 i sa 15:14 završili prvu četvrtinu.

Tokom drugih deset minuta Podgoričani su konstantno imali prednost, mada je Zlatibor prišao na 17:16. Novak Musić je povećao razliku na 22:18, a onda i na 29:23. Zatim je Brendon Mekoj približio svoj tim na -1 (29:28), ali je nakon toga Podgorica napravila seriju 9:0 (38:28).

Džastin Robinson je početkom drugog poluvremena povećao prednost i na +11 (41:30), nakon čega je Zlatibor napravio seriju 15:2 i preokrenuo na 45:43. Ipak odmah su gosti odgovorili serijom 6:0 (49:45), nakon čega se igralo koš za koš i onda je ponovo uslijedila mini-serija Podgorice za 60:52.

U posljednjih deset minuta se ušlo s rezultatom 60:54 i održavali su je na početku četvrte četvrtine i do rezultata 66:59. Tada su Dušan Kutlešić, Nikola Pavlović i Stefan Mitrović pokrenuli novu seriju svog tima i napravili preokret za 70:68. Vladimir Tomašević i Mikaile Tmušić su vratili prednost ekipi iz Crne Gore na 75:70, no Pavlović je izjednačio na 76:76. Ipak sve dileme oko pobjednika riješio je Musić i postavio konačnih 79:76.

Najefikasniji na meču bio je Novak Musić sa 19 poena, Vladimir Tomašević je imao 12, a na drugoj strani Brendon Mekoj je imao 18, a Dušan Kutlešić 16 poena.

U narednom kolu Zlatibor igra protiv MZT-a, a Podgorica protiv Studentskog centra.