Muška odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspjela da osvoji treće mjesto na Evropskom prvenstvu pošto je danas u tri seta poražena od Poljske sa 25:22, 25:16, 25:22.

Srbija je u prvom setu bila ravnopravan rival sa Poljskom, ali sredinom seta Poljaci su stvorili tri poena prednosti koja su uspjela održati do samog kraja.

U drugom setu apsolutna dominacija Poljaka kojima je sve polazilo za rukom, dok kod Srbije funkcionisalo gotovo ništa, pa je set završen sa ubjedljivih 25:16.

Posljednji dio igre obilježen je bio rezultatskim preokretima. Srbija je na kraju najprije uspjela da izjednači sa 22:22, da bi potom izgubila tri naredna poena i ostala bez medalje na Evropskom prvenstvu.

Leon je predvodio je domaću selekciju sa 14 poena, dok je Bartoš Kurek upisao 11 poena. Kod Srbije je najbolji bio Marko Ivović sa deset poena.

U finalu će se večeras sastati Slovenija i Italija.