Potpuno zaslužen remi između Bjelorusije i Rusije

Rukometaši Bjelorusije i Rusije remizirali su 32:32 u 1. kolu grupe H na Svjetskom prvenstvu u Egiptu.

Kako je završio, tako je i trajao cijeli meč između ove dvije komšijske države. Bjelorusi su vodili skoro tokom čitavog prvog poluvremena, ali nikada nisu imali više od dva gola razlike. Vođstvo su imali najviše zahvaljujući Mikiti Vailupau za kog ruska odbrana nije imala riješenje, no na poluvremenu rezultat je bio 15:15.

Sergej Kosorotov je bio najveće iznenađenje ovog duela, pošto je on pokrenuo preokret i sredinom drugog perioda doveo Rusiju u vođstvo od 24:22. Zatim se igralo gol za gol, ekipe su se smjenjivale u vođstvu i Rusija je povela sa 32:31 na minut prije kraja, ali su Bjelorusi izjednačili dvadesetak sekundi kasnije. Velimir Petković je tražio tajm-aut pred kraj utakmice i Rusi su imali šut za pobjedu, no golman protivničke reprezentacije je to odbranio i završilo je 32:32.

Najefikasniji na meču bio je Mikita Vailupau sa deset golova, a na drugoj strani četvorica rukometaša su imala po šest golova.