Premijer liga BiH u futsalu: Sloga GV/U pobjedom nad Dobojem ostvarila peti uzastopni trijumf

Sloga GV/U je na svom parketu savladala sastav Doboja sa konačnih 5:3 i time upisala petu pobjedu za redom u posljednjem susretu sedmog kola Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine.

Prvi su gosti poveli u osmom minutu kada je loptu na polovini terena uzeo Vladan Lukić i nakon fantastičnog driblinga zakucao loptu u gol za vođstvo od 1:0. Domaći su se brzo probudili i u devetom minutu Sanel Kovač postiže gol za 1:1. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U 29. minutu jedan od najboljih igrača lige Sabahudin Petak postiže prelijep pogodak. Loptu mu je dodao Emir Milanović, a ovaj je prebacio istom odbrambenog igrača da bi na kraju zalomio golmana koji je “odletio” u drugu stranu. Petaku je nakon toga ostalo da loptu smjesti u praznu mrežeu za 2:1.

Milan Martić je poravnao na 2:2 u 33. minutu, ali je Slogu GV/U u prednost samo minutu ksnije doveo Elmir Tulić. Opet je prošla tek jedna minuta do novog gola domaćih.

Sada je strijelac bio Milanović koji je gol postigao sa preko pola terena. Četiri minute nakon toga su Dobojlije dobile novu nadu pogotkom Almedina Bundavice sa tačke penala.

Ipak, sve dileme oko pobjednika je riješio Harun Latić nakon što se odbrana Doboja zaigrala na svojoj polovini i izgubila loptu i igraču Sloge Gornjeg Vakufa – Uskoplja je ostao lak zadatak, čime je riješio sve dileme oko pobjednika susreta u 40. minutu.

Ovom pobjedom se Sloga GV/U učvrstila na drugoj poziciji Premijer lige Bosne i Hercegovine u futsalu, dok su njihovi gosti iz Doboja nastavili sa padom na tabeli i nalaze se na petom mjestu.