Rukometaši Gračanice savladali su na gostovanju ekipu Maglaja sa 28:27, dok je Krivaja ubjedljivo poražena od Iskre sa 38:29 u trećem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U veoma neizvjesnom duelu rukometaši Gračanice trijumfovali protiv domaćeg Maglaja sa 28:27. Meč je od samog starta bio veoma zanimljiv za sve ljubitelje rukometa, a gosti su na poluvremenu su gosti vodili sa 17:16 i do kraja meča su zadržali tu razliku, te slavili sa 28:27.

Igrači Krivaje doživjeli su prvi poraz u prvenstvu i to veoma ubjedljivo do Iskre sa 38:29. Domaći tim je u Bugojnu dominirao tokom čitavog meča i u jednom trenutku su imali i 11 golova prednosti, da bi na kraju slavili sa devet.

Rukometaši Sloge Gornj Vakuf iznenađujuće u savladali tim Sloge iz Doboja sa 21:19. U meču sa malo golova istakao se Adnan Jamaković sa pet golova, a golman Alen Čaber imao je čak 18 odbrana.

RK Vogošća je do sada odigrala dva meča i ostvarila je i drugu pobjedu, ovaj put nad Gradačcom od 27:23. Već na poluvremenu domaćin je imao prednost od 16:9 i do kraja su predvođeni Duškom Čelicom s njegovih osam golova trijumfovali sa 27:23, dok je na drugoj strani Luka Karanović imao šest golova.

Poslije poraza u prethodnom kolu igrači Izviđača su opet stigli do pobjede i to nad tuzlanskom Slobodom od 30:25. Nakon prvih pola sata igre bilo je 12:12, no domaći je u drugom poluvremenu zaigrao puno bolje i upisao nova dva boda.

Pobjedu na gostovanju upisali su i igrači Konjuha protiv Bosne iz Visokog sa 29:24. Vodio je domaći tim na poluvremenu sa 12:10 i imao prednost u drugom poluvremenu, ali su gosti uspjeli da preokrenu i stignu do trijumfa.