U zaostaloj utakmici drugog kola ABA lige, Cedevita Olimpija je u Kopru deklasirala Primorsku rezultatom 102:65 (27:21, 27:18, 27:6, 21:20).

Jedina neizvjesnost u ovom duelu postojala je u prvoj četvrtini. Zahvaljujući Urbanu Durniku i Luki Vončini, Primorska je povela sa 9:4, ali sa čak pet pogođenih trojki iz devet pokušaja, Cedevita Olimpija je preokrenula rezultat u svoju korist, pa je nakon 10 minuta košarke na semaforu pisalo 27:21 za goste.

Ekipa iz Ljubljane je u istom ritmu nastavila početkom druge četvrtine. Nove trojke za Cedevita Olimpiju su ubacili Alen Hodžić i Edo Murić, međutim Primorska je odgovorila serijom 8:0. Tada je minutu odmora pozvao Jurica Golemac, a njegov sastav je serijom 15:0 otišao na 48:31 i pitanje pobjednika je bilo odlučeno. Do kraja meča, jedina nedoumica je bila oko konačnog rezultata, a on je glasio 102:65.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu je bio Kendrik Peri sa 17 poena, a Rion Braun je dodao 14 poena. U redovima Primorske, Vončina je predvodio strijelce sa 21 poenom.

U četvrtom kolu regionalnog takmičenja, Cedevita Olimpija će gostovati kod Partizana u nedjelju, dok Primorska dan kasnije dočekuje Zadar na svom parketu.