Pudar
printscreen

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar plasirala se u finale Evropskog juniorskog prvenstva u kategoriji 50 metara delfin, dok je Jovan Lekić izborio plasman u finale na 200 metara slobodnim stilom.

Lana Pudar je u današnjem polufinalu osvojila prvo mjesto u svojoj grupi i lagano je osigurala nastup u finalu. Iza sebe Pudar je ostavila Ruskinju Dariju Tatarovu i Portugalku Marianu Kunju.

Finale trke 50 metara delfin zakazano je za sutra od 18h i Bosna i Hercegovina bi zahvaljujući Lani mogla dobiti još jednu medalju.

Plasman u finale na 200 metara slobodnim stilom ostvario je i Jovan Lekić. Bosanskohercegovački plivač je pobijedio u prvoj polufinalnoj trci i imaće priliku da se bori za medalju.

Finale trke na 200 metara slobodnim stilom na rasporedu je sutra u 19h. Napomenimo da je Lana juče osvojila serbro u trci na 200 metara delfin, a Lekić je uzeo medalju na 400 metara slobodno.