Košarkaši Rabotničkog pobijedili su ekipu Heliosa rezultatom 67:66 (12:14, 24:17, 14:18, 15:17) u okviru 12. kola Druge ABA lige u balonu na Zlatiboru.

Obje ekipe ušle su tvrdo u ovu utakmicu. Ljubomir Mladenovski postigao je prve poene za Rabotnički, dok je na drugoj strani istom mjerom uzvratio Tibor Mirtič. Prva četvrtina je bila poprilično neefikasna i prednost se u par navrata smjenjivala. Preciznim šutem izvan linije, 6,75m Urban Oman je doveo u prednost košarkaše Heliosa pred ulazak u drugi kvartal.

Druga četvrtina za razliku od prve bila je efikasnija. Prvu osjetniju prednost napravili su košarkaši iz Slovenije kada su nakon trojke Redžinalda Kelija i poenima za dva Blaža Mahkovica poveli 25:20. Nakon toga uslijedila je mnogo bolja igra makedonskih košarkaša koji su do kraja ove četvrtine napravili apsolutni preokret i sa zalihom od +7 otišli na veliki odmor (38:31).

U trećoj četvrtini poenima Daniela Vujasinovića košarkaši Heliosa su prišli na samo -2 (40:38). Održavali su tokom ovog kvartala košarkaši Rabotničkog vođstvo, ali se nisu nikako mogli odvojiti osjetnije i mirnije ući u posljednju dionicu. Mirtič je nakon dobrog polaganja postavio rezultat ove četvrtine 52:49.

U posljednjoj četvrtini viđeno je mnogo uzbuđenja. Trojkom Omana Helios je preuzeo vođstvo (56:54). Prednost se smjenjivala, a ključne poene postigao je nakon zakucavanja Mladenovski minut prije kraja ovog susreta. Konačan rezultat bio je 67:66 u korist Rabotničkog koji su ovom pobjedom ostavili košarkaše Heliosa na posljenjem mjestu na tabeli Druge ABA lige.

Najefikasniji na ovom meču bio je Filip Bundović sa 21 poen, dok je Ljubomir Mladenovski postigao 20 poena.

Narednu utakmicu Helios igra protiv Lovćena, dok se Rabotnički sastaje sa Slobodom.