Rabotnički je u okviru 13. kola Druge ABA lige savladao Slobodu rezultatom 87:77 (27:16, 18:16, 22:14, 20:31).

Makedonci su već u prvom poluvremenu imali veliku prednost od 13 poena razlike (45:32), da bi do kraja treće četvrtine praktično riješili pitanje pobjednika kada su vodili 77:46. Sloboda je u posljednjih deset minuta uspjela da ublaži poraz koji je na kraju iznosio deset razlike (87:77).

Najefikasniji u pobjedi Rabotničkog su bili Ljubomir Mladenovski i Rejner Tronton sa po 20 poena. Na drugoj strani Aleksa Ćubić je postigao 17 poena.

Ovim porazom Sloboda je u četvrtfinalu Druge ABA lige zakazala duel protiv Studentskog centra, dok će Spars igrati protiv Zlatibora. Isto tako, Široki je završio kao deveti na tabeli i izbjegao baraž za ispadanje.

Polufinale baraža za opstanak će igrati Rabotnički i Helios, odnosno Sutjeska i Lovćen. Poraženi iz ovih duela će igrati još jednu utakmicu, a samo će jedna ekipa koja izgubi ostati bez mjesta u Drugoj ABA ligi.