U okviru šestog kola Lige BiH, Radnik je na svom parketu savladao Posušje sa 71:70. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Dušan Hukić sa 19, a pratio ga je Džeremaja Bel sa 17 postignutih poena.

Nakon šest rundi u domaćem šampionatu, tim iz Bijeljine je stigao do drugog trijumfa uz kojeg imaju tri poraza, dok je Posušje sada na polovičnom učinku sa po tri pobjede i negativna rezultata.

Kao što rezultat pokazuje, utakmica je bila izuzetno neizvjesna. Timovi su se smjenjivali u vođstvu, a više koncentracije u uzbudljivom finišu je imao Radnik, koji je tako stigao do slavlja.

Radnik, Radnik nakon velike drame slavio u Bijeljini i stigao do drugog trijumfa u Ligi BiH

Dontej Karaders je u prvom napadu na utakmici sjajno proigrao Antu Kovača, koji je zakucao i tako doveo goste do vođstva od 2:0. Đorđe Mičić, koji se oporavio od povrede skočnog zgloba, pogodio je trojku za 3:2, a poenima mu se pridružio Dušan Hukić.

U nastavku, gosti su zaigrali nešto bolje, a na krilima Marka Ramljaka su došli do prednosti i nakon prvih deset minuta je na semaforu stajalo 21:15 u njihovu korist.

Dejan Kokoruš i Hukić su trojkama na uvodu u drugi kvartal poravnali na 21:21, a njihovu seriju je prekinuo Alen Vigins, koji je vratio rezultatski plus na stranu tima u žuto-crnim dresovima. Hukić je još jednom bio precizan van linije 6,75m, a onda je poentirao i Džeremaja Bel.

Marko Ramljak je smanjio na 26:25, a Ante Begić je potom ukrao loptu i uspješno završio kontru za 27:26. Na drugoj strani, Bel je podijelio asistencije za Jovicu Kecmana i Mičića, a potom je nastavio diktirati tempo utakmice i sastav iz Bijeljine je na veliki odmor otišao sa minimalnom prednošću (41:40).

Ivica Širić i Bel su izmijenjali uspješnu realizaciju na startu treće četvrtine, a Marko Ramljak i Karaders su bili precizni za 46:43 za Posušje. Američki plejmejker iz redova Radnika im je odgovorio, ali Vigins i Marko Ramljak su ubrzo povećali na 50:45.

Ipak, tada je uslijedila sjajna serija Bogdana Riznića, koji je sa šest uzastopnih poena preokrenuo na 53:52. Potom se igralo koš za koš i Bijeljinci su u finalnih deset minuta ušli sa +1(57:56).

Veoma izjednačena igra se nastavila u četvrtom periodu. Nakon što je Širić na oko sedam i po minuta do kraja pogodio trojku za 63:59 u korist gostiju, činilo se da će momentum preći na njihovu stranu. Ipak, nakon tajm-auta Vladimira Radovanovića, domaćini su zaigrali čvršće u odbrani, a preko Kokoruša, Hukića i Bela su preokrenuli na 67:63 pred ulazak u posljednja četiri i po minuta.

Trener Posušja, Domagoj Kujundžić, takođe je pozvao 60 sekundi pauze, međutim njegovi košarkaši ni nakon njih nisu prekinuli prazan hod u napadu. Karaders je polovičnim učinkom sa linije penala smanjio na 69:64, a potom je na oko minut i po do kraja doveo svoj tim i do -2 (71:69).

Ni jedni ni drugi nisu realizovali svoje naredne posjede, a onda je došlo do velike drame. Radnik se uspio osloboditi presinga i Mičić je završio na liniji penala, ali oba puta je bio neprecizan. Vigins je potom fauliran pri šutu za tri na drugoj strani, a bio je precizan samo jednom i tako je smanjio na 71:70 na deset sekundi do kraja.

Poslije tajm-auta Bijeljinaca, gosti nisu uspjeli napraviti prekršaj te su tako propustili šansu za preokret i konačan rezultat je ostao 71:70 u korist Radnika.

U narednom kolu, Posušje će na svom parketu dočekati Promo, a Radnik ide u Mrkonjić Grad na megdan Mladosti.

RADNIK – POSUŠJE (15:21, 26:19, 16:16, )

Radnik: Vlačić 0, Bel 17, Riznić 12 (10 sk), Markez 0, Kokoruš 6, Kecman 4, Hukić 19, Mičić 11, Jovanović 2

Posušje: Jukić 2, Begić 6, Širić 5, Kovač 2, Karaders 16, Ramljak 23 (12 sk), Leko 2, Vigins 14 (10 sk)

Sudije: Karović, Nožinović, Jurić

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu možete pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.