Rukometaši Sloge Gornji Vakuf Uskoplje pobijedili su ekipu Gradačca rezultatom 34:26 u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bolje su u meč ušli gosti iz Gradačca koji su nakon pet minuta igre došli do prednosti od 4:1, a nakon sedam minuta bilo je i 6:2, da bi trener Sloge zatražio rani tajm-aut. To je urodilo plodom i domaći rukometaši su malo po malo sustizali prednost gostiju, da bi u 17. minuti sa sedmerca došli i do izjednačenja 8:8.

Serija Sloge nastavila se i ubrzo su prešli u vođstvo 10:8. Prednost od dva razlike spretno su održavali sve do kraja prvog poluvremena koje je završeno 15:13.

U nastavku domaći su ušli furiozno i već nakon pet minuta igre bilo je 20:14. Tada je bilo već jasno da je ekipa Gradačca u velikom problemu. Deset minuta prije kraja bilo je velikih +9 za Slogu, te od tog momenta nije bilo povratka za goste koji su dali sve od sebe na ovom meču.

Na kraju duel je završen rezultatom 34:26. Bila je ovo vrijedna pobjeda Sloge GV/U u borbi za opstanak u eliti bh. rukometa, imajući u obzir da su direktni konkurenti Bosna Sarajevo i Iskra u Bugojnu odigrali neriješeno.

Narednu utakmicu Gradačac će igrati protiv Vogošće, dok će Sloga igrati protiv istoimenog kluba u Doboju.