Rasel vukao Mornar do pobjede nad Zadrom

Mornar je rezultatom 100:91 pobijedio Zadar.

Zadar se u Baru kod Mornara borio, dugo je i izgledao kao da je u utakmici i da ima šanse za pobjedu, ali protiv ponajboljeg igrača ABA lige ove sezone lijeka nema. Deron Rasel u prvom je kolu ubacio 41 poen Igokei, protiv Zadra je krenuo usporeno, a onda se zahuktao u drugom dijelu do istorijskog učinka.

Počeo je Rusel očajnom tricom, a Zadar je imao manjak i u skoku, ali nekako se držao. Tako je nakon prve četvrtine 24:24, a u drugoj Zadrani na krilima šuterski raspoloženog Antonija Jordana i uz pomoć Huana Dejvisa imao i određeno vodstvo, ali ipak na poluvrijeme Mornar odlazi sa prednošću od pola koša (47:46).

Otvorio je potom Zadar jako dobro treću s 9:2 ubačajima Luke Božića uz Dejvisa i tricu Arijana Lakića, ali potom kreće Rasel koji od tog trenutka do 63:57 za Mornar zabija sedam poena uz dobru pomoć Antonija Vrankovića.

Tu je četvrtinu Mornar dobio sa 28:24, a onda je i posljednju sa 25:21, zaključivši tako konačan rezultat na 100:91 uz nevjerovatnih 47 poena Rasela.