U okviru devetog kola ABA lige, Mega je na svom parketu savladali Cedevita Olimpiju rezultatom 104:75. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Matej Rudan sa 23 poena, dok je i u protivničkom timu Jaka Blažić ubacio 26.

Od prvog minuta u “Ružičastoj dvorani” na parketu je postojala samo jedna ekipa. Mega je u uvodu došla do 7:0, a nakon poena Mateja Rudana gosti su zvali tajm-aut. Malo više od tri minute prije kraja Rudan je trojkom doveo domaće u dvocifrenu prednost (15:5), a na kraju prve četvrtine rezultat je bio 27:15 za Megu.

Karlo Matković je otvorio poenima drugo dionicu i nagovijestio sličan razvoj situacije na parketu. Osim raspoloženog Jake Blažića, slovenački tim nije imao na koga da se osloni u napadu, te je stoga prednost Mege do poluvremena dodatno porasla na 50:34.

Rudan je početkom drugog dijela zakucao, a potom u sljedećem napadu i pogodio trojku, čime je Mega stigla do najveće prednosti do tada, +21 (55:34). Nije Jure Golemac uspio da prodrma svoju ekipu, pa je u narednim minutama Mega stigla i do +31 (67:36), a pred posljednjih deset minuta domaći su imali već riješen meč i prednost rezultatom 83:55.

Četvrta četvrtina bila je samo krunisanje urađenog u prethodnih pola sata košarke, pa tako dileme oko pobjednika nije bilo. Košarkaši Mege na kraju su prebacili stotinu poena i slavili konačnim rezultatom 104:75.

Cedevita Olimpiji je nakon Budućnosti ovo bio drugi ubjedljiv vezani poraz i u sljedećem kolu igraju protiv Zadra, dok Mega gostuje Mornaru.

MEGA – CEDEVITA OLIMPIJA 104:75 (27:15, 23:19, 33:21, 21:20)

Mega: Balcerovski 6, Vujić 2,  Ružencev 13, Jović 16, Rudan 23, Kočović 2, Smit 11, Cerovina 11, Matković 5, Kazalon 8, Đurišić 7

Cedevita Olimpija: Pulen 4, Edžam 5, Murić 3, Ogast 0, Blažič 26, Hodžić 6, Ščuka 3, Dimec 9, Radovanović 0, Karmajkl 4, Rupnik 15