U okviru četvrtog kola Evrolige, Real Madrid je kod kuće savladao Panatinaikos sa 88:65, a Olimpijakos je rezutatom 83:68 takođe kao domaćin pobijedio Žalgiris.

Nakon četiri odigrane runde, Madriđani i i ekipa iz Pireja su stigli do treće pobjede, Atinjani su zabilježili treći poraz, a tim iz Kaunasa još uvijek ne zna za pozitivan rezultat.

Real je odlično ušao u meč i u prvoj četvrtini je bio izuzetno napadački raspoložen, tako da je na semaforu nakon deset minuta stajalo 30:18 za njih. Ni jedni ni drugi nisu previše pogađali u drugom kvartalu, treća dionica je takođe bila izjednačena, a Madriđani su u četvrtoj samo potvrdili vođstvo i u konačnici slavili sa 88:65.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Valter Tavares sa 17, a na drugoj strani se istakao Deril Mejkon sa 18 poena.

Jure Zdovc ni u drugoj utakmici na klupi Žalgirisa nije uspio doći do pobjedi.

Njegov tim je nakon prve četvrtine vodio sa 23:12, ali Olimpijakos se u drugoj i trećoj razgoropadio i stigao do preokreta, pa se u odlučujućih deset minuta ušlo pri rezultatu 63:49 u njihovu korist.

Posljednja dionica je protekla u održavanju vođstva domaćina, koji je na kraju trijumfovao sa 83:68. Pobjednike je sa 17 poena predvodio Kostas Slukas, dok je na drugoj strani prednjačio Emanuel Mudiej sa 16.