Košarkaši Real Madrida savladali su ekipu Monaka sa 94:86 (30:12, 21:27, 21:26, 22:21) u trećem kolu Evrolige.

Košarkaši Monaka zabilježili su prvi poraz u sezoni, a iako je to u jednom trenutku djelovalo da će biti ubjedljivo uspjeli su da unesu veliku neizvjenost u meč. Madriđani su sjajno krenuli u meč i poenima Valtera Tavaresa su poveli sa 13:1, a onda je trojkom Geršon Jabusel povećao na velikih 25:6, te su do kraja četvrtine vodili sa 30:12.

Gdje su stali u prvoj, tu su nastavili u drugoj četvrtini i trojkom Rudija Fernandeza Real je poveo sa 44:19. Ipak od rezultata 49:26 igrači Monaka su zaigrali puno bolje i predvođeni Majkom Džejmsom su do kraja poluvremena napravili seriju 13:2 (51:39).

Poenima Alfa Diala gosti su prišli na jednocifrenu razliku 52:43, no Fabijen Kozer je odgovorio trojkom za 55:43, a onda je uslijedila serija Monaka od 5:0 (55:48). Uzvratili su domaćini novom serijom za +12 (60:48) i nakon toga se igralo koš za koš, a Francuzi su pred kraj četvrtine uspjeli da priđu -7 (69:62), da bi se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 72:65.

Danilo Anđušić je trojkom približio Monako na 79:73, a onda su Leo Vesterman i Vil Tomas novim trojkama izjednačili na 81:81. Kratko su gosti i poveli sa 83:81, no Jabusel je brzo odgovorio i vratio prednost domaćinu na 86:83. Madriđani su se preko Tomasa Ertela odvojili na 92:84 i to je bio kraj svake dileme oko pobjednika, a konačan rezultat je bio 94:86.

Najefikasniji na meču bio je Majk Džejms sa 24 poena, Donta Hol je imao 12, kod pobjednika Geršon Jabusel je imao 18 poena, Tomas Ertel 13, Fabijen Kozer 12 poena.

U narednom kolu Real Madrid dočekuje Panatinaikos, a Monako dočekuje Barselonu.