U prvom polufinalu Kupa Kralja, Real Madrid je savladao Tenerife sa 85:79 (19:23, 21:23, 25:16, 20:17).

Tenerife je bio bolji protivnik u prvom poluvremenu. Iskusni Marselinjo Uertas je sjajno komandovao igrom svoje ekipe, a nakon trojke Sasu Salina na polovini druge četvrtine, izabranici Hesusa Vidorete su imali čak +18 (40:22).

Ipak, Madriđani su potom dodali gas i napravili odličnu seriju, te su na veliki odmor otišli sa više nego prihvatljivih -6 (46:40).

Uertas je nastavio gdje je stao u drugih 20 minuta, ali nije mogao sam, “Kraljevski klub” je uspio preokrenuti i sačuvati prednost do kraja, a konačan ishod je glasio 85:79.

Kod pobjednika, najefikasniji su bili Fabijen Kozer i Gabrijel Dek sa po 18, dok se na drugoj strani istakao Uertas sa 22 poena.

U drugom polufinalu, večeras od 19h se sastaju Barselona i Baskonija.