U okviru 12. kola Evrolige, Real Madrid je kao gost savladao Baskoniju sa 88:60, Alba je u Berlinu rezultatom 91:86 bila uspješnija od Makabija, a Panatinaikos je takođe kao domaćin sa 70:64 srušio Zenit.

Podsjećamo, danas su do trijumfa još stigli CSKA i Efes.

Madriđani su izuzetno ubjedljivo stigli do cijelog plijena u Vitoriji. Još u prvoj četvrtini su stigli do dvocifrene prednosti, koju su poslije samo povećavali i u konačnici slavili sa 88:60.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Fabijen Kozer sa 13, a na drugoj strani se istakao Stiven Enok sa 14 postignutih poena.

Alba je na svom parketu stigla do pobjede protiv Makabija. Domaćini su nakon 20 minuta igre vodili sa 45:35, a do kraja su održali prednost i trijumfovali sa 91:86. Do pobjede ih je predvodio Markus Erikson sa 19, a na drugoj strani je Skoti Vilbekin postigao 22 poena.

Zenit je nakon prvih deset minuta vodio sa 23:15, ali sve ostale dionice su pripale Panatinaikosu, koji je na kraju slavio sa 70:64. Kod pobjednika, najefikasniji su bili Nemanja Nedović i Jorgos Papajanis sa po 18, dok se na drugoj strani istakao Džordan Lojd sa 15 poena.