Remi Hrvatske i Grčke na startu Svjetskog prvenstva

Vaterpolisti Hrvatske i Grčke remizirali su 8:8 u prvom kolu Svjetskog prvenstva u Budimpešti.

Olimpijski vicešampioni su odlično otvorili meč i golom Joanisa Funtulisa su poveli sa velikih 4:1 nakon prve četvrtine. Ipak Hrvatsku je u igru vratio Konstantin Harkov sa tri gola i do poluvremena su uspjeli da izjednače na 5:5.

Nisu se Grci predavali i nisu dopuštali protivniku da dođe u prednost, pa su tako u posljednjih osam minuta ušli s vođstvom od 7:6. U četvrtoj četvrtini igrači Ivice Tucka su primili samo jedan gol, a postigli su dva što im je bilo dovoljno za remi od 8:8 na početku prvenstva.

Naredni meč selekcija Hrvatske igra za dva dana u 18 časova protiv Njemačke, dok se Grčka sastaje sa Japanom.