Remi Njemačke i Švedske na otvaranju kvalifikacija za Olimpijske igre

Rukometaši Njemačke i Švedske u prvoj utakmici kvalifikacija za Olimpijske igre odigrali su neriješeno rezultatom 25:25 (14:13, 11:12).

Poveli su Nijemci golom Uve Genshajmera (2:0), da bi u narednom napadu jedan od najboljih igrača Švedske Džim Gotfridson postigao prvi gol za svoju reprezentaciju. Na tri gola razlike pobjegli su rukometaši Njemačke golom Julijusa Kuna, da bi na drugoj strani mini serijom od dva uzastopna gola, prvo Albina Lagergena, a onda i Feliksa Klara rukometaši Švedske prišli na -1 (11:10). Golom 20 sekundi prije kraja poluvremena Genshajmer je doveo Njemačku u vođstvo 14:13.

Drugo poluvrijeme znatno bolje su otvorili Šveđani i napravili seriju od 3:0 zahvaljujući raspoloženom Lagergenu. Ovaj nalet prekinuo je Timo Kastening sa dva gola, da bi istom mjerom uzvratio i Lagergen (18:16). Sjajnim šutem sa devet metara Linusa Persona Švedska je došla i do tri gola razlike (21:18). Na kraju utakmice rukometaši Njemačke pokazali su pravu borbenost i golom u zadnjoj sekundi Marsela Šilera došli do izjednačenja (25:25).

Narednu utakmicu Njemačka igra protiv Slovenije, dok Švedska igra protiv reprezentacije Alžira.