Rukometašice Švedske i Španije remizirale su 23:23 u drugom kolu Evropskog prvenstva u Danskoj.

Meč su bolje otvorile Šveđanke i vodile su sa 6:3, ali je Španija preokrenula i pred kraj prvog poluvremena je imala prednost od 13:9. Vođstvo su održavale do sredine drugog poluvremena, kada je Švedska nošena Melisom Petren stigla do izjednačenja od 18:18. Do kraja se igralo gol za gol, s tim da je ekipa iz Skandinavije bila ta koja je imala vođstvo od jednog gola razlike, a golom Almudene Rodrigez Španija je izjednačila na 23:23 i u posljednja četiri minuta nije postignut nijedan pogodak.

Najefikasnija na meču bila je Petren sa osam golova, dok je Nerea Pena na drugoj strani postigla šest golova, a sjajna u dresu Španije bila je i Silvia Navaro sa 15 odbrana.