Riga ostala na ispod 50 poena, Brindizi bez problema protiv Tofaša

U današnjim utakmicama četvrtog kola top 16 faze FIBA Lige šampiona Burgos je savladao Rigu, dok je Brindizi bio bolji od Tofaša.

U ne naročito efikasnoj utakmici u Litvaniji, San Pablo Burgos je savladao Rigu rezultatom 67:45. Gosti su u zadnjoj četvrtini ostavili na distanci protivnika koji je u posljednjih deset minuta postigao samo četiri poena.

Najefikasniji u ekipu Burgosa bio je Ted Mekfejden koji je postigao 12 poena, dok je na drugoj strani Isajah Pineiro koji je ubacio samo osam poena.

U drugoj utakmici Brindizi je u Turskoj bio bolji od Tofaša rezultatom 91:72. Gosti su na poluvremenu već imali značaju prednost od 15 razlike, koju su samo povećali u trećoj četvrtini, da bi posljednja bila u rezulatskom egalu.

Najefikasniji u pobjedi Brindizija je bio Džejms Bel sa 16 poena, dok je na drugoj strani Filip Tarik postigao 22 poena.