(VIDEO) Rogaška ubjedljiva protiv MZT-a, zakucavanje Armstronga obilježilo meč

Košarkaši Rogaške savladali su ekipu MZT-a sa 80:64 u drugom kolu Druge ABA lige, a najefikasniji na meču Petar Vujačić sa 19 poena, dok je Huan Dejvis imao dabl-dabl učinak sa 12 poena i deset skokova.

Nakon što je MZT savladao Mladost, a Rogaška je bila poražena od Sutjeske, sada su igrači iz Slovenije sve dileme oko pobjednika riješili već u drugoj četvrtini.

MZT je na startu poveo sa 5:0, ali je protivnik trojkom Mladena Primorca izjednačila na 10:10 i kasnije povela sa 15:10, a prva četvrtina je završena rezultatom 17:13.

Kasnije je Nejc Zupan odveo Rogašku na +8 (23:15), a onda je Damjan Stojanovski smanjio na 24:22. Zatim se igralo koš za koš, da bi od rezultata 32:27 Rogaška napravila seriju 13:2 i otišla na 45:29 što je bio i rezultat na kraju prvog poluvremena.

normal STJ 5587

Adem Mekić je vratio nadu Makedoncima da se mogu uključiti u meč poenima za 45:37, no ubrzo je Petar Vujačić sve to promijenio trojkom za 50:37. Domen Bartož je pogodio za 54:41 i Rogaška je bez većih problema održavala stečenu prednost, a vodila je i sa 60:45. Na kraju treće četvrtine MZT je smanjio preko Mekića na 62:51.

Kod rezultata 67:55 Slovenci su napravili novu seriju od 11:0 i tako riješili apsolutno sve dileme (78:55). Do kraja meča tim iz Skoplja je uspio prići na 78:64, a onda je Primorac asistirao Teriju Armstrongu za fenomenalno zakucavanje za konačnih 80:64.

Na narednom turniru MZT će igrati protiv Pelistera, a Rogaška protiv Vojvodine.

Rogaška – MZT 80:64 (17:13, 28:16, 17:22, 18:13)

Rogaška: Močnik, Vujačić 19, Dornik 4, Zupan 13, Primorac 16, Bartož 10, Armstrong 8, Džekson 10

MZT: Krstevski 3, Dejvis 12, Nikolov, Vor 10, Robev 5, Mekić 10, Stojanovski 12, Milošević 6, Rikić 6, Mitevski