Rovovska bitka Nimburka i Karšijake okončana u posljednjem kvartalu, turski tim u polufinalu FIBA Lige šampiona

Karšijaka se trijumfom protiv Nimburka rezultatom 84:73 (22:24, 16:17, 18:14, 28:18) pridružila Saragosi u polufinalu košarkaške Lige šampiona.

Na samom početku prve četvrtine, osim uvodnog vođstva 8:2 u korist Nimburka preko Vojtjeha Hrubana, Karšijaka se “probudila”, vratila u rezultatski egal ponajviše zahvaljujući Rejmaru Morganu. Potom je uslijedila rezultatska klackalica koja je trajala sve do kraja uvodnog kvartala koji je okončan rezultatom 24:22.

Sličan scenario viđen je i u drugoj četvrtini, a koliko je neizvjesno bilo govori i maksimalna prednost Nimburka od pet poena viška (41:36), da bi košarkaši turskog sastava na veliki odmor otišli uz više nego pristojnih tri poena deficita (41:38).

Karšija je mini-serijom 5:0 na startu drugog poluvremena preokrenula rezultat u svoju korist, ali neizvjesnosti nije manjkalo o čemu svjedoči rezultat pred odlučujućih deset minuta 56:55 u korist turskog predstavnika.

Na parketu “Nagorni Arene” sve do sredine posljednje četvrtine gledan je egal, a onda je Karšijaka ubacila u brzinu više, zbog čega su na krilima Amata Embajea i Seka Henrija na kraju i trijumfovali uz 11 poena viška (84:73).

Prevagu na tasu Karšijake, donijeli su Amat Embaje sa 20 poena, Sek Henri ubacio je poen manje, Rejmar Morgan sa 18 poena i 16 skokova, te Meteken Birsen sa 12 poena i 13 skokova.

Kod Nimburka raspoloženi za igru u napadu bili su Hajden Dalton sa 14, Vojteh Hruban sa 12, Jerik Harding sa 11 i Retin Obasohan sa 10 poena.