U prvoj utakmici četvrtfinala Druge ABA lige između užičke Slobode i Studentskog centra pun plijen pripao je predstavniku Crne Gore rezultatom 96:92 (17:18, 27:32, 23:24, 29:18).

Jako dobar šuterski ritam na samom startu meča viđen je strane oba tima, a među ostalima istakli su se Nikola Pavlićević na jednoj i Stefan Simić na drugoj strani, pa je njihov lični obračun obilježio prvih pet minuta susreta. Upravo Simić odveo je Slobodu na +7 (16:9), da bi nekadašnji košarkaš Crvene zvezde, Marko Tejić, postavio rezultat uvodnog kvartala 18:17 u korist tima iz Užica.

Druga četvrtina i njeno otvaranje pripali su američkom plejmejkeru Brajanu Alenu, ali na drugoj strani u potpunosti je eksplodirao Tadija Tadić, dijete beogradskog Partizana koji je rafalnom paljbom sa svih strana odveo Slobodu na velikih +13 (47:34). Uspio je Studenski centar da konsoliduje svoje redove, te na veliki odmor ode uz pristojan zaostatak -6 (50:44).

Petnaestominutna pauza očigledno je mnogo više odgovarala košarkašima Studentskog centra, pa su na krilima Flečerija Megija i Igora Drobnjaka nakon mnogo vremena smanjili prednost rivala na samo dva poena (63:61). Ipak, ponovo je proradio šut Slobode, pa je Đorđe Pažin uz pomoć Alekse Stepanovića omogućio užičkom sastavu prednost 74:67 pred odlučujuću četvrtinu.

Stiče se utisak da su u posljednjem kvartalu akteri ovog meča izuzetno teško dolazili do poena, a često je igra prekidana zbog slobodnih bacanja uzrokovanih poprilično lošim reakcijama u odbrani. Na tri minute prije kraja Milić Starovlah je pogodio jako bitan šut za tri poena za 86:82, a već u narednom napadu poslije polovičnog učinka sa linije penala svog saigrača pogodio je još jednu trojku za neriješen rezultat 86:86.

Pavlićević, Rovovska bitka u Podgorici: Pavlićević i Starovlah okrenuli izgubljen meč protiv Slobode

Uslijedili su poeni na obe strane, pa je na minut prije kraja Pavlićević svom timu poslije dugo vremena omogućio vođstvo (91:90). Vasilije Baćović odveo je Studentski centar na tri poena prednosti, kojem je nakon penal završnice pripao pun plijen rezultatom 96:92.

Najbolji pojedinac u redovima pobjedničkog sastava bio je Igor Drobnjak ubacivši 24 poena uz sedam skokova, dok se u poraženom timu istakao Tadija Tadić koji je brojao do 18.

Naredni duel koji će odlučiti putnika u polufinale Druge ABA lige na programu je u četvrtak sa početkom od 16 časova.