maglaj

Rukometaši Maglaja pobijedili su ekipu Leotara rezultatom 21:20 (12:8) u okviru 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Mnogo bolje su u utakmicu ušli rukometaši Maglaja koji su došli do uvodne prednosti, koju su dobro održavali do kraja prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 12:8.

U drugom dijelu gosti iz Trebinja zaigrali su bolje i uspjeli su utakmicu uvesti u neizvjesnu završnicu te je u posljednjim minutama rezultat na semaforu glasio 19:19. U tom momentu izabranici Ermina Bajrića uspjeli su postići dva uzastopna gola koja su i bila ključna na ovoj utakmici i tako upisati treću pobjedu ove sezone.

Za domaće blistao je golman Đorđe Bosić koji je zaključao svoj gol na ovom meču i pri tom upisao čak 15 odbrana. Najefikasniji bio je Haso Čosić koji je postigao šest pogodaka, a njega je pratio Amar Hasić sa pet golova.

Sa druge strane Marko Parežanin tresao je mrežu pet puta, a Vladan Arizanović četiri puta.

Narednu utakmicu Maglaj će igrati protiv Borca u Banjaluci, dok će Leotar u Trebinju dočekati Gračanicu u okviru 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

MAGLAJ – LEOTAR 21:20

Maglaj: Radojičić 4, Hajdić 1, Kendić 2, Karabegović 2, Ridžal 1, Hasić 5, Čosić 6.

Leotar: Arizanović 4, Milojević 3, Ivanović 2, Parežanin 5, Ratković 3, Tomić 1, Todorov 1, Babić 1.