Rukometaši Srbije pobijedili su večeras na domaćem terenu selekciju Grčku rezultatom 31:21 u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Dobro su meč otvorili reprezentativci Srbije i na startu poveli sa 2:0. U nastavku su Grci u dva navrata izjednačili, ali će se na kraju ispostaviti da je to bila najbolja igra gostiju na cijelom susretu.

Najveću prednost domaći su u prvom poluvremenu imali u drugoj polovini ovog dijela od 13:8, a poslije prvih pola sata rezultat je bio 15:12.

Daleko bolja igra Srbije u drugom poluvremenu. Bilo je čak devet golova razlike za domaće kod rezultata 24:15 kada je Bogdan Radivojević u 47. minutu pogodio pogodak.

Tri minute prije kraja selekcija Srbije je imala najveće vođstvo od čak deset golova razlike 29:19, i to je bilo prvi put da na utakmicu bude dvocifrena prednost. Na kraju ubjedljiva pobjeda ekipe Tonija Đerone od 31:21.

Najefikasniji u redovima pobjedničkog tima je bio Bogdan Radivojević sa perfektnim učinkom od osam golova iz toliko pokušaja. Kristodopulos Milonas je na drugoj strani imao šest postignutih golova.