U revanš meču baraža kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, rukometašice Srbije su danas na svom terenu savladale Slovačku sa 32:25 (13:12).

Podsjećamo, u prvoj utakmici, rezultat je bio 26:19 za izabranice Uroša Bregara.

Slovačka se u današnjem susretu dobro držala u prvom poluvremenu, koje je završeno sa 13:12 za Srbiju, ali domaća ekipa se u nastavku razigrala i sigurno stigla do trijumfa.

Slovakinje su pogotkom Veronike Habankove prišle na 16:15 u 36. minutu, ali tada je uslijedio period u kome je na parketu postojao samo srpski tim i konačan ishod je glasio 32:25 u njihovu korist.

Kod pobjednika, najefikasnije su bile Dragana Cvijić i Katarina Krpež Šlezak sa po sedam, dok se na drugoj strani istakla Barbora Lanc sa šest postignutih golova.