Rusija naišla na tvrd orah zvani Gruzija, ali ga je razbila i prošla u polufinale Eura

Rusija je savladala Gruziju sa 3:1 nakon velikog otpora njihovog protivnika i time se plasirala u polufinale Evropskog futsal prvenstva u Holandiji.

Prvo poluvrijeme je obilovalo prilika na obe strane sa dosta šuteva koji su išli u okvir i jedne i druge selekcije, ali ipak na nesreću kako Rusa tako i Gruzina golova nije bilo.

Rezultat se otvorio tek u drugom poluvremenu i to u 22. minuti kada je nakon bloka Čaguinje Artem Nijazov naišao na odbijanac i doveo Ruse u prednosti.

Egal je vratio samo tri minute kasnije Bruno Petri Branko koji je odlično pretvorio ubačaj Elisandra u gol za Gruziju. Sa uzbuđenjima se nastavilo u 27. minuti.

Tada je ruski futsaler Ivan Čiškala doveo svoju reprezentaciju u novu prednosti od 2:1, a pred sami kraj meča u 39. minuti je Čiškala ovjerio prolaz u polufinale.