Odbojkaška repezentacija Rusije savladala je selekciju Sjedinjenih Američkih Država sa 3:1 (25:23, 27:25, 21:25, 25:23) u drugom kolu Olimpijskih igara u Tokiju.

Sjajan meč odigrali su igrači ove dvije ekipe i pokazali su da se nalaze među glavnim favoritima za osvajanje medalje. Amerikanci su vodili na početku meča sa minimalnom prednošću (10:8), no Rus su tada preokrenuli na 15:11. Opet su američki odbojkaši izjednačili na 20:20, ali je kraj seta pripao Rusima koji su iskoristili drugu set loptu za 25:23.

Ako šta posebno bude boljelo Amerikance nakon ovog meča, to će biti drugi set, gdje su vodili čitavim tokom i imali dvije set lopte, no Rusi su uspjeli da to odbrane, preokrenu i povedu sa 2:0 (27:25). U trećem setu Sjedinjene Američke Države ipak nisu dozvolile da im se ponovi situacija iz drugog seta, već su sigurnom završnicom privele taj dio igre kraju i smanjile na 2:1 (25:21).

Četvrti set je bio sličan drugom, vodili su američki odbojkaši sa 22:20, no tada scenu stupa ruski blok i serijom 5:1 stižu do druge pobjede na Olimpijskim igrama.

Najefikasniji na meču bio je Tejlor Sander sa 17 poena, a na drugoj strani Dmitri Volkov je osvojio poen manje.

U prvom odigranom meču danas Iran je sa 3:0 (25:17, 25:20, 25:18) savladao Venecuelu.