U okviru posljednjeg kola prve faze Svjetskog prvenstva u rukometu za žene, Rusija je savladala Srbiju sa 32:22.

Ruskinje su tako stigle do svog trećeg trijumfa iz isto toliko utakmica, dok je Srbija zabilježila prvi poraz. Ovo znači da će večeras uspješniji tim u narednu fazu takmičenja prenijeti maksimalan broj bodova, a izabranice Uroša Bregara dva boda.

Problem za Srbiju je nastao u 11. minutu, kada je pivot Marija Petrović dobila direktno isključenje zbog udarca protivnice laktom. Bregarove rukometašice su i pored toga povele sa 9:8, ali Ruskinje su potom napravile sjajnu seriju i na veliki odmor otišle sa 15:9.

Drugo poluvrijeme je takođe pripalo Rusiji, koja je postepeno povećavala prednost i u konačnici slavila sa 32:22. Kod pobjedničkog tima, najefikasnija je bila Julija Managarova sa sedam golova, dok su se na drugoj strani istakle Dijana Radojević i Jovana Stoiljković sa po četiri.

Rukometašice Srbije ukrštaju se sa grupom A i u drugoj fazi igraće protiv Francuske, Slovenije i Crne Gore.