Sajnc najbrži na drugom treningu

Vozač Ferarija Karlos Sajnc bio je najbrži na drugom slobodnom treningu pred trku Formule 1 za Veliku nagradu Velike Britanije.

Španski vozač je najbrži krug na stazi Silverston odvezao u vremenu 1:28,942 minuta. Drugi je završio vozač Mercedesa Luis Hamilton, uz zaostatak od 0,163 sekunde za španskim vozačem, dok je treći bio Lando Noris iz Meklarena (0,176).

Aktuelni svjetski šampion i vodeći u generalnom plasmanu vozač Red Bula Maks Verstapen trening je završio na četvrtom mjestu (0,207). Do desetog mjesta plasirani su još Šarl Lekler (Ferari), Fernando Alonso (Alpin), Serhio Peres (Red Bul), Džordž Rasel (Mercedes), Danijel Rikardo (Meklaren) i Lens Strol (Aston Martin).

Sutra je na programu treći slobodni trening od 13.00, a tri sata kasnije voze se kvalifikacije pred trku.

Trka za Veliku nagradu Velike Britanije je na rasporedu u nedjelju od 16.00.